Tento kurz se věnuje zásadám pro účelné zařizování obytných prostor vycházejících z ergonomie prostoru neboli požadavků člověka na životní prostor.
Není pravda, že do malého prostoru se nemůže nic vejít a naopak, že ve velkém prostoru se budete ztrácet. Všechno záleží na tom, jak jej využijete. Stačí umět pár triků a znát základní ergonomická pravidla a jakékoliv místo může být účelně využito.
12. 06. 2025
9:30 - 12:30, 13:30 - 17:00
6500
Kč
Kč
Kurz je zaměřený jak na teoretickou část, tak na praktickou, každý/á z vás si vyzkouší zakreslit svůj návrh do připraveného půdorysu a následně konzultovat s lektorem.
Kurz je vhodný pro všechny, kteří se chtějí komplexně věnovat interiérovému designu a Home Stagingu. Uvítáme také ty, jenž plánují změny ve svém bydlení, a hledají způsob, jak účelně využít prostor, který mají k dispozici.
Na konci kurzu máte možnost zkonzultovat svůj příklad interiéru, kde si nejste jistí v rozmístění nábytku či celkové dispozici.
Základní zásady při zařizování interiéru: Zásady pro jednotlivé části interiéru – kuchyň, koupelna, dětský pokoj, obývací pokoj, pracovna apod.. Umisťování předmětů do prostoru. Vztahy mezi rozměry předmětů a lidského těla. Požadavky interiéru na pohyb – zóny, průchody. Základní rozměry nábytku. Základní pravidla při zařizování interiéru podle filozofie Feng Shui. Ergonomie osob se sníženou orientací a možností pohybu.
Jak uspořádat jednotlivé místnosti: Zásady pro typické uspořádání jednotlivých místností. Jak orientace ke světovým stranám ovlivní návrh. Použití dekoračních předmětů v interiéru.
Použití osvětlení: Jak efektivně rozmístit světelné zdroje, jejich technické parametry versus design.
Materiály: Použití materiálů dle místa, druhy dřeva, skla, kamene, umělého kamene, laminátových desek - využití v kuchyni, koupelně.
Zkušenosti:
Po bakalářském studiu architektury na pražské ČVUT vystudoval Fakultu architektury a umění Technické univerzity v Liberci. Během studia absolvoval výměnný studijní pobyt na Univerzitě v Lublani ve Slovinsku v prestižním ateliéru Vasa Perovic. Již během studia spolupracoval s několika českými architektonickými kancelářemi a po zisku Ceny rektora za svůj diplomní projekt Nově městské čtvrti v Náchodě v rámci soutěže Young architect award se v roce 2017 rozhodl pro vlastní architektonickou praxi, kterou společně s kolegy vede dodnes. Souběžně s prací ve vlastní kanceláří se v roce 2018 stal asistentem v ateliéru Jaroslava Wertiga (A69 architekti) na mezinárodní škole architektury ARCHIP sídlící v Praze, kde doposud působí.
Priority: Držím se principu být studentům oporou ve chvíli zaváhání a případně je nasměrovat sebejistě zpět na vykročenou cestu.
E-mail: jakub.kopecky@archip.eu
Kurzy:
Technické kreslení pro designéry