V tomto kurzu se seznámíte se základy technického kreslení pro designéry, bez kterých se ve své další praxi neobejdete.
Seznámíte se se základním vybavením každého designéra, se základními metodami mapování prostoru. Kreslení a náčrtky budete používat již od prvních návštěv interiérů. Kreslení ani v dnešní době nenahradí počítačová grafika.
16.1.2025
9:30 - 12:30, 13:30 - 17:00
5525
Kč
6500
Kč
V našem kurzu technického kreslení pro designéry se věnujeme v dopolední fázi zaměřování prostoru, zakreslení v měřítku a výtvarným technikám. Odpoledne pak pracujeme v 3D programu Homestyler, kterému věnujeme potřebný čas, abyste dovedli poznat, co v programu je a není možné. Abyste se jej však dokonale naučili, je potřeba v něm dále pracovat. Představíme vám také okrajově program Google Sketchup. Oba programy jsou volně přístupné na internetu. Na kurz doporučujeme mít s sebou vlastní notebook, ale není to podmínkou.
Metody mapování prostoru: první ohledání prostoru, světová orientace a její význam pro rozmístění pokojů a nábytku, fotografování interiéru, zaměření a kótování prostoru, perspektivní zobrazení prostoru, metody zakreslování – půdorys, pohled, řez apod., princip měřítka a proporcí.
Výtvarné techniky a postupy: kresba, tužkou, pastelkami, akvarely, fixy…použití různého typu papíru a tisku, 3D digitální techniky, práce na PC.
Technická dokumentace: jak se vyznat ve stavebních výkresech, různé typy čar a jejich význam, software a jeho využití v praxi.
Plánování prostoru a ergonomie
Zkušenosti:
Po bakalářském studiu architektury na pražské ČVUT vystudoval Fakultu architektury a umění Technické univerzity v Liberci. Během studia absolvoval výměnný studijní pobyt na Univerzitě v Lublani ve Slovinsku v prestižním ateliéru Vasa Perovic. Již během studia spolupracoval s několika českými architektonickými kancelářemi a po zisku Ceny rektora za svůj diplomní projekt Nově městské čtvrti v Náchodě v rámci soutěže Young architect award se v roce 2017 rozhodl pro vlastní architektonickou praxi, kterou společně s kolegy vede dodnes. Souběžně s prací ve vlastní kanceláří se v roce 2018 stal asistentem v ateliéru Jaroslava Wertiga (A69 architekti) na mezinárodní škole architektury ARCHIP sídlící v Praze, kde doposud působí.
Priority: Držím se principu být studentům oporou ve chvíli zaváhání a případně je nasměrovat sebejistě zpět na vykročenou cestu.
E-mail: jakub.kopecky@archip.eu
Kurzy:
Technické kreslení pro designéry